Teczka tekturowa – doskonała do biura, domu czy szkoły

Teczka tekturowa towarzyszy ludziom od zawsze – kiedyś dostępna jedynie w jednym kolorze, dzisiaj wybór różnego rodzaju teczek tekturowych jest naprawdę ogromny.

Teczki tekturowe i ich zastosowanie

Teczki wykonane z tektury mogą mieć obecnie różne wielkości, kolory i kształty, jednak ich przeznaczenie się nie zmieniło – służą one do uporządkowania i przechowywania istotnych dokumentów. Obecnie teczki dostępne są w większości sklepów papierniczych lub z artykułami biurowymi. Można wybierać pośród miliona różnych odcieni, dzięki czemu łatwiej jest uporządkować różnego rodzaju dokumenty. Ponadto teczki są dostępne w różnych rozmiarach, począwszy od małych formatów typu A5, poprzez standardowe i najpopularniejsze A4, a na dużych formatach skończywszy.

Gdzie używane są teczki tekturowe?

Teczki wykonane z tektury najczęściej można spotkać w biurach – tych małych, składających się jedynie z kilku osób, jak również ogromnych koncernach zatrudniających tysiące pracowników. Ponadto takie teczki chętnie wykorzystywane są także w domach do segregacji dokumentów, rachunków czy umów, jak również bardzo często stosują je uczniowie i studenci. Teczki tekturowe mogą być z gumką, mogą być zawiązywane za pomocą dwóch sznurków lub mogą występować w postaci pudeł archiwizacyjnych. Fantastycznie sprawdzą się w praktycznie każdej sytuacji, są bardzo wytrzymałe i doskonale chronią dokumenty, porządkują je i przechowują.