Czym jest certyfikat Well?

Certyfikat Well to system, jaki służy do oceny i projektowania budynków, jak i wnętrz. Został opracowany przez International Well Biulding Intitute. To pierwszy na świecie certyfikat, jaki odnosi się do komfortu, zdrowia i dobrostanu użytkowników danego budynku. Nie zapominajmy o tym, że w pomieszczeniach spędzamy znaczną większość czasu, dlatego Well stawia na takie rozwiązania, jakie poprawią kondycję, nastrój i dobre samopoczucie. Jakie zalety ma certyfikat Well-Fitwell? Czego dotyczy to pojęcie? o czym warto wiedzieć?

Certyfikat Well-Fitwell

System certyfikacji budynków https://jw-a.pl/certyfikat-well-fitwel/ tego rodzaju ma za zadanie zadbać o zdrowie użytkowników. Pamiętajmy o wielu korzyściach, jakie niesie ze sobą certyfikat. Przyczynia się głównie do stworzenia produktywnej i zdrowej przestrzeni w budynkach, co pozytywnie oddziałuje na samopoczucie użytkowników.

Każdej firmie zależy na inwestowanie w ludzi. Ich zdrowie fizyczne oraz psychiczne do bardzo ważne kwestie, jakie są opłacalne ekonomicznie i społecznie dla całej organizacji. Sporo wydatków korporacyjnych wiąże się z wynagrodzeniem dla pracowników, co oznacza, że zwrot z takiej inwestycji wpłynie z pewnością na zwiększoną produktywność i rzadsze urlopy chorobowe.

Nie dziwi zatem fakt. że certyfikat Well-Fitwell cieszy się coraz większym uznaniem na rynku.

Zastosowanie certyfikatu Well

Certyfikat jest dostosowany do wszelkich budynków i wnętrz komercyjnych. Może dotyczyć budynków nowych, jak i już istniejących.

Zastosowanie odnosi się do:

  • hoteli,
  • szkół,
  • budynków mieszkalnych,
  • obiektów biurowych, także w deweloperskim standardzie,
  • galerii handlowych,
  • restauracji,
  • szpitali itp.

Tak szerokie zastosowanie sprawia, że coraz więcej firm interesuje się certyfikatami Well-Fitwell. Każdemu zależy na tym, aby pracownicy byli wydajni i zdrowi, co przekłada się na osiąganie zysku w przedsiębiorstwie. Zaprojektowanie odpowiedniej przestrzeni może wiele zdziałać.