Wizytowniki – osobiste katalogi kontaktów

Pomimo nadejścia nowej technologii: smartfonów, laptopów i tabletów, wizytówki wciąż cieszą się dużą popularnością wśród biznesmenów. Mają wiele zalet, a największą z nich jest dyskretność i dostępność. Mały kawałek papieru z najważniejszymi informacjami łatwo podać z ręki do ręki, w dobrym tonie i bez nachalności. Co jednak zrobić z wręczanymi nam wizytówkami? Jak i gdzie je przechowywać?

Wizytownik – dlaczego jest tak ważny?

Wizytownik może wydawać się przedmiotem nieistotnym dla działania firmy. Jeżeli jednak przystaniemy na chwilę i zastanowimy się nad rolą wizytówek w biznesie, to odpowiedzi mogą nas zaskoczyć. Są one przede wszystkim prostą drogą kontaktu.

Wizytownik https://biurwa.pl/wizytowniki-i-akcesoria pozwoli ułożyć je w sposób dla nas najbardziej odpowiedni – czy to alfabetycznie, czy kategoriami – i szybko odnaleźć w odpowiednim momencie. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wizytowników i przed wybraniem tego właściwego, warto sprawdzić dostępne opcje.

Typy wizytowników

Istnieją trzy podstawowe typy wizytowników:

  • alfabetyczne,
  • kołowe,
  • książkowe.

Wizytowniki alfabetyczne pomogą nam ułożyć wizytówki w zorganizowany i oczywisty sposób. Od nas zależy, czy będziemy układać według nazwiska, czy nazwy firmy. Najczęściej występują w formie płaskich pudełek z przegródkami.

Podstawową zaletą wizytowników kołowych są ich małe wymiary. Działają na zasadzie zakładek przymocowanych do walca, które możemy przekładać. Świetnie nadadzą się do dużej ilości wizytówek, mogą ich pomieścić nawet kilkaset sztuk.

Ostatnim typem są wizytowniki książkowe. Występują one w formie książeczki przypominającej album. Ich zaletą jest możliwość przechowywania np. w szufladzie z dokumentami. O kategoryzację i porządek musimy jednak zadbać sami.

Łatwość i wygoda

Niezależnie od tego, który wizytownik wybierzemy do swojej firmy, na pewno szybko będziemy w stanie docenić jego zalety. Dzięki niemu wszystkie zawodowe kontakty możemy  trzymać w jednym miejscu, w sposób zorganizowany i łatwy do przeglądania.

Koniec zastanawiania się, czy zostawiliśmy potrzebną wizytówkę w portfelu, w samochodzie, czy może w kieszeni właśnie wypranej marynarki.